Krok po kroku – dobrze jest być razem

Krok po kroku – dobrze jest być razem

Zachęceni powodzeniem programów z poprzedniego roku, realizowanych wspólnie z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną Nr 21, w tym programu „Krok po kroku – na wspólnej drodze w budowaniu lepszej przyszłości”, skierowanego do młodzieży gimnazjalnej, przystąpiliśmy do kolejnego konkursu ogłoszonego przez Zarząd Dzielnicy Białołęka, adresowanego do organizacji pozarządowych.

flickr.com, autor Swamibu

Zaproponowaliśmy kontynuację „Krok po kroku …” pod nieco zmodyfikowaną nazwą „Krok po kroku – dobrze jest być razem”, również zapraszając do wspólnej pracy młodzież gimnazjalną. Nie mogliśmy też nie pomyśleć o nieco młodszej młodzieży. Zgłosiliśmy do konkursu także projekt „Razem łatwiej, bezpieczniej, radośniej” tym razem adresowany do uczniów ze starszych klas szkół podstawowych.

Mimo ogromnej konkurencji obydwa nasze projekty zyskały akceptację „wysokiego jury” i są do realizacji w roku 2013.

Zapraszamy do pracy w ramach projektów młodzież starszą i młodszą – uczniów gimnazjum i starszych klas szkoły podstawowej. Oferujemy pomoc psychologa lub psychoterapeuty. Zapraszamy na zajęcia socjoterapeutyczne. Na warsztatach w Waszych szkołach uczyć będziemy sztuki porozumiewania się, czyli komunikacji. Rozmawiać będziemy o relacjach między ludźmi. Spróbujemy wspólnie trenować umiejętności rozwiązywania problemów między ludźmi – mowa i o dorosłych, i o Twoich rówieśnikach. Psycholog będzie mógł też pomóc Tobie i Twoim Rodzicom, jeśli potrzebujecie znaleźć tak zwaną „nić porozumienia”.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy będą próbowali zmierzyć się ze swoimi refleksjami i rozterkami, będą chcieli żyć w przyjaźni z ludźmi, mają kłopoty czasami nazywane kłopotami emocjonalnymi. Napisz do nas e-maila na adres naszej strony. Na pewno odpowiemy…

Przypominamy – projekt „Krok po kroku dobrze jest być razem” jest dla uczniów szkół gimnazjalnych!!!

Projekt „Razem łatwiej, bezpieczniej, radośniej” kierujemy do uczniów z klas IV – VI ze szkół podstawowych.

Oba projekty – to projekty profilaktyczne adresowane nie tylko do uczniów, ale także do Rodziców i Nauczycieli. Dla Was organizowane będą warsztaty umiejętności wychowawczych, na których pomagać Wam będą psychologowie rozumieć sposób myślenia Waszych dorastających dzieci. To na pewno ułatwi Wam dobre z nimi porozumienie. Stworzona zostanie też Wam możliwość indywidualnej pracy z psychologami, a w razie potrzeby także z psychoterapeutami.

Psychologowie ze Stowarzyszenia oraz z partnerskiej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Nr 21 „podadzą, jeśli będzie trzeba – przyjazną dłoń” – pomogą.

finansowanie_z_syrenka_biale_tlo