Świąteczny uśmiech 2012

Akcja „Świąteczny uśmiech”

flickr.com, autor Charlott_L

W końcu 2012 r. przeprowadziliśmy akcję „Świąteczny Uśmiech”. Kampania była skierowana do podopiecznych Domu Dziecka, mieszczącego się przy ul. Bohaterów. Do udziału zaprosiliśmy członków Stowarzyszenia „ACUS – Akademia Rozwoju i Inspiracji Młodego Człowieka” oraz dzieci i rodziców uczęszczających do Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Nr 21 przy ul. Marywilskiej.

Akcja polegała na zbiórce: materiałów piśmiennych, gier, zabawek, książek, filmów słodyczy, które to w przerwie świąteczno – noworocznej przekazaliśmy na ręce Dyrektora Ośrodka. Okazało się że w tym niełatwym dla dzieci z Domu Dziecka okresie świątecznym, potrafimy się zorganizować, przyłączyć do akcji i obdarować pokrzywdzone przez los pociechy. Udało nam się zebrać około 20 różnych rodzajów gier, 30 maskotek, 40 książek, zeszyty, długopisy, flamastry i inne materiały piśmienne oraz około 10 kg słodyczy: czekolad, cukierków, batonów, ciastek itp.

Życzeniom, kolędom i uśmiechom nie było końca. Dzieci były bardzo zadowolone a nasze Stowarzyszenie postanowiło zorganizować podobną akcję w kolejnych latach.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za okazane serce
i przyniesione prezenty
i zapraszamy do wspólnego świętowania w przyszłym roku.